Sława to piękna miejscowość w województwie lubuskim, położona na terenie powiatu wschowskiego nad Jeziorem Sławskim. Pierwsze wzmianki o niej, jakie możemy znaleźć w dokumentach, pochodzą z początków XIV stulecia. Przez długie lata był to ważny ośrodek handlowy i polityczny. Po tych czasach zostały nam do dzisiaj piękne zabytki, które możemy oglądać w centrum miasta. Ale dzisiaj do Sławy przybywa też wielu turystów, którzy zainteresowani są głównie aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Jezioro Sławskie oraz jego okolice to miejsce bardzo atrakcyjne dla wszystkich tych, którzy kochają zarówno sport, jak i naturę. Jest to największy akwen na terenie całego województwa lubuskiego, zajmujący ponad 8 kilometrów kwadratowych. Znajduje się tutaj także 7 wysp, a duże możliwości daje także urozmaicona linia brzegowa, o długości przekraczającej 24 kilometry. Nad jeziorem położona jest nie tylko Sława, ale także Radzyń, Lubogoszcz, Józefów oraz Lubiatów. W tym ostatnim nad Zatoką Kępińską działa Port Lubiatów, gdzie znaleźć można liczne kluby żeglarskie. W innych miejscowościach również znajdziemy przystanie, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Okoliczne ścieżki i drogi nadają się świetnie do organizowania pieszych oraz rowerowych wycieczek. Przebiega w okolicach pieszy szlak długości 30 kilometrów, który rozpoczyna się w Sławie, a kończy w Świetnie. Po drodze jest także trasa przez Radzyń oraz Lubiatów. Wyznaczono także dwie trasy rowerowe długości 10 kilometrów: Sława–Lubiatów oraz Lubiatów–Radzyń. W okolicach jest jednak wiele innych dróg polnych, leśnych oraz asfaltowych, nadających się do pokonania na rowerze. W mieście znajdziemy także wypożyczalnie rowerów, więc nie musimy martwić się na zapas o sprzęt. Funkcjonują też w sławie boiska do różnych gier zespołowych oraz duży miejski park, gdzie można uprawiać jogging, nordic walking lub po prostu wybrać się na spacer.

Sława może się także pochwalić różnorakimi obiektami noclegowymi, które działają na tym terenie. Baza noclegowa skupiona jest głównie w centrum oraz na brzegach jeziora. Miasto proponuje noclegi turystom  w kilkudziesięciu ośrodkach wczasowych oraz wielu prywatnych kwaterach. Znajdą się tu także pola namiotowe i domki na wynajem, które położone są blisko plaży. Każdy może więc wybrać miejsce odpowiednie dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>