Lwówek Śląski to ciekawe miasto położone w województwie dolnośląskim, nad Bobrem i jego dopływami: Płóczką, Srebrną, Widnicą. Znajduje się na granicy Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego. Jest to jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska. Znajdziemy tutaj także prawdopodobnie najstarszy w Polsce „Browar Lwówek”. Miejscowość znajduje się pomiędzy Jelenią Górą a Bolesławcem.

Historia miasta jest długa i ciekawa. Nazwa Lwow oznaczała „miasto lwa”. Lwówek Śląski jest malowniczo położony na Pogórzu Sudeckim. Znajduje się na wysokości 205 do 299 m n.p.m. Mieści się tutaj wzgórze Skałka, Wzgórze Dwóch Dębów oraz Góra Szpitalna. Warto udać się na ciekawą wycieczkę po mieście i poznać wiele fascynujących miejsc. Baza noclegowa z pewnością przypadnie nam do gustu. Znajdziemy tutaj wiele korzystnych i przyjemnych opcji. Wczasy w Lwówku Śląskim będą komfortowe i beztroskie. W mieście funkcjonują liczne hotele oraz pensjonaty. Znajdziemy tutaj także pokoje gościnne oraz apartamenty. Jakie jeszcze noclegi Lwówek może nam zaproponować? W okolicy funkcjonują także liczne gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne oraz domki letniskowe. Z pewnością znajdziemy tutaj ofertę, która spełni nasze najśmielsze oczekiwania.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pochodzi z około 1300 roku. Świątynia została wybudowana przez joannitów. Wcześniej w tym miejscu funkcjonował drewniany kościółek z XII wieku. Kościół wzniesiono z kamienia ciosanego. Posiada dwie wieże, zdobiące masywną fasadę. Elewację zdobi także portal z czerwonego piaskowca. Wnętrze świątyni kryje cenne skarby. Znajdziemy tutaj drewniany krzyż z 1410 roku, 40-głosowe organy z XVIII wieku, obraz „Koronacja Matki Boskiej” oraz trzy kamienne ołtarz i chrzcielnicę. Warto przyjrzeć się niezwykle wartościowym dziełom sztuki sakralnej. Zabytek jest bardzo ważnym obiektem Lwówka Śląskiego. Niewątpliwie warto odwiedzić to ciekawe miejsce. Dawna komandoria joannitów posiada piękny barokowy portal. Jest on zwieńczony kartuszem herbowym. Obiekt został wybudowany w 1728 roku, przez hr. Jana Józefa von Gotzen. Budynek był wielokrotnie przebudowywany. Gościł wiele znakomitych postaci, które znamy z historii. W 1813 roku przebywał tutaj między innymi car Rosji Aleksander I. Budynek komandorii odwiedzili także generałowie i oficerowie wojsk napoleońskich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>