Muszyna jest jednym z najbardziej popularnych uzdrowisk leżących w Małopolsce. To miejscowość, którą powinni odwiedzić nie tylko kuracjusze, lecz także osoby chcące zwiedzić interesujące zabytki architektury lub spędzić czas uprawiając sporty. Jak warto spędzić czas podczas pobytu w tej urokliwej miejscowości? Urlop w Muszynie można zacząć od spaceru po mieście i jego okolicy. Dobrym pomysłem może być rozpoczęcie spaceru, od wizyty na miejscowym rynku. Rynek jest otoczony budynkami, które w większości powstały w XIX oraz XX wieku, znajdują się tam także dwie kapliczki – św. Nepomucena oraz św. Floriana. Warto przespacerować się także ulicą Kościelną, której zabudowa również powstawała na przełomie XIX oraz XX wieku, ponadto pod numerem 7 znajduje się tam dom, w którym prawdopodobnie niegdyś gościli konfederaci barscy.

Kolejnym punktem Muszyny wartym uwagi każdego turysty są ruiny zamku pochodzącego z XIV wieku. Osoby chcące przyjrzeć się z bliska zachowanym częściom murów muszą przygotować się na wycieczkę, która wymaga wyjścia na wzgórze, które przez mieszkańców Muszyny nazywane jest Basztą. Zamek został wybudowany w 1390 roku za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Początkowo służył jako forma ochrony szlaków handlowych oraz był rezydencją biskupów, z czasem budowla straciła na znaczeniu i zaczęła niszczeć. Dzisiaj turyści mogą podziwiać pozostałe fragmenty murów południowych oraz wieży. Spędzając czas w Muszynie można wypoczywać również uprawiając różne sporty. W tej miejscowości na nudę nie będą mogli narzekać kolarze, którzy mogą korzystać z wyznaczonych szlaków turystycznych. Do Muszyny warto zajrzeć także w sezonie zimowym – wówczas można szusować na jednym ze stoków, warto wybrać się do stacji narciarskiej Dwie Doliny, gdzie na fanów sportów zimowych czekają dobrze przygotowane trasy o różnym poziomie trudności. To największy kompleks narciarski w całej Polsce!

Muszyna jest miejscem odwiedzanym przez turystów niezależnie od pory roku. Na terenie uzdrowiska działa sporo obiektów [], w których można znaleźć zakwaterowanie na czas pobytu. Turyści mogą znaleźć noclegi w pensjonatach, ośrodkach wczasowych lub pokojach gościnnych. Baza noclegowa Muszyny jest naprawdę bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem ceny jak i standardu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>