Wrocław jest niesłychanie pięknym miastem, położonym w południowo-zachodniej Polsce. Współcześnie posiada ono prawa powiatu. Dzięki swojej zadziwiającej wielkości, znalazł się na 4 miejscu, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców. Jest też miastem ulokowanym na 5 miejscu pod względem powierzchni. Tym, co wyróżnia go na tle innych miast są niezwykle bogate i różnorodne walory turystyczne. Zobaczyć możemy tam wiele budynków, których początków należy dopatrywać się w czasach wojny.

Znaczna większość z nich jest odbudowana i odnowiona. Jednym z takich jest oczywiście znany Stary Ratusz. Jego styl określa się jako gotycki. Niemniej ciekawym budynkiem jest Nowy Ratusz, którego stylem jest historyzm. Ciekawostką jest fakt, że wrocławski magistrat jest jednym z najstarszych na terenie całej Polski. Oprócz tego, posiada on niezwykły dzwon zegarowy, umieszczony na jego szczycie. Nie sposób nie wspomnieć też o zegarze wieżowym, pochodzącym z XIV wieku.

Wrocław jest miastem niezwykłym, pełnym interesujących i jedynych w swoim rodzaju miejsc. Jako jedno z nielicznych już obecnie metropolii w całej Europie, posiada fosę miejską, która zawsze wypełniona jest wodą. Zachowana jest w niemal idealnym stanie. Fakt ten, a także wszystkie inne pozostałości minionych lat sprawiają, że wartość historyczna Wrocławia jest na wysokim poziomie. Oprócz atrakcji typowo historycznych, nie brakuje tutaj również atrakcji turystycznych.
Śmiało można stwierdzić, ze ten rejon jest niezwykle bogaty pod względem zabytkowych miejsc. Wystarczy na mapę popatrzyć nieco wyżej i zobaczyć małą miejscowość Powidz. Nie ma w niej wiele atrakcji, ale miłośnicy sakralnych zabytków odnajdą w niej zabytkowy Kościół św. Mikołaja.

Trudno wyobrazić sobie wieczorny spacer po Wrocławiu bez odwiedzin przy Fontannie Multimedialnej. Rozbłyskująca milionami kolorów ściana wody sprawia, że zachwycony jest każdy, bez względu na wiek. Miłośnik sztuki koniecznie powinien zagospodarować sobie trochę czasu i obejrzeć dokładnie znane dzieło – Panoramę Racławicką. Ci natomiast, którzy uwielbiają obcować z naturą, z pewnością spędzą miłe chwile w Ogrodzie Zoologicznym czy Botanicznym. Zobaczyć tu można wiele gatunków roślin i zwierząt, których nie sposób spotkać nigdzie indziej. Obiektem, który zasługuje na sporą uwagę jest Hala Stulecia, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jak widać, liczba atrakcji jest ogromna, warto więc zadbać o noclegi. Wrocław jest miastem, którego nie da się zwiedzić w ciągu jednego dnia, na szczęście baza noclegowa jest bardzo szeroka rozbudowana, a oferta obejmuje miejsca noclegowe o bardzo zróżnicowanym standardzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>