Będąc w Zaniemyślu z pewnością warto zobaczyć przepiękną świątynię p. w. św. Wawrzyńca. Kościół ten wybudowano w XIX wieku. Jest on stworzony w stylu neogotyckim. Powinniśmy wiedzieć, iż świątynia ta posiada dwóch fundatorów, a mianowicie Józefa i Laurę Jaraczewskich. Nad wejściem została zlokalizowana tablica pamiątkowa, która zawiera informacje o fundatorach. Odwiedzając ją, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na grobowiec Edwarda Raczyńskiego, który został usytuowany przy ścianie zabytku. Na uwagę w tej miejscowości zasługuje także Pomnik Ryszarda W. Berwińskiego. Człowiek ten był poetą doby romantyzmu i działaczem konspiracyjnym, który wziął udział w walkach o wolność, służył w wojskach tureckich. Monument jest dziełem mieszkańców jego rodzinnej miejscowości.

Wieś jest bardzo urokliwa, co dostrzega co raz większa liczba wczasowiczów. Na tę okoliczność, na terenach Zaniemyśla w bardzo pozytywny dla przyrody sposób rozwija się sieć noclegów dla wycieczkowiczów (noclegi Zaniemyśl – informacje). Powinniśmy np. skorzystać z oferty noclegowej obiektu „Villa Hof”. W ofercie tego obiektu znajduje się 20 miejsc noclegowych. Oferowane pokoje wyposażone są w łazienki. Ponadto w całym obiekcie jest dostęp do internetu oraz telewizję. Villa oferuje swoim gościom możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia, po wcześniejszym jego zamówieniu. Specjalnością lokalu jest kuchnia polska oraz europejska. Od centrum Poznania dzieli go zaledwie 7 kilometrów. Właściciele oraz obsługa obiektu oferują swoim gościom salon z kominkiem i TV 50″ oraz kuchnie z pełnym wyposażeniem. Ponadto można skorzystać z miejsca do parkowania, które zlokalizowano na ogrodzonej posesji.

Innym miejscem, gdzie możemy się zatrzymać jest „Dworek Staropolski”. Obiekt ten posiada w swojej ofercie 29 miejsc noclegowych. W ofercie tegoż dworku znajdziemy pokoje jednoosobowe, dwuosobowe oraz trzyosobowe, wszystkie wyposażone są w łazienki, telewizory, a także stały i bezprzewodowy dostęp do internetu. Mamy sposobność by zorganizować grilla bądź ognisko. W budynku funkcjonuje restauracja, która jest czynna od godziny 12:00 do godziny 21:00 i serwuje przepyszne jedzenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>